خانه / تازه ها / افزایش میزان مالیات برای عملکرد سال ۹۵ اصناف عادلانه نیست

افزایش میزان مالیات برای عملکرد سال ۹۵ اصناف عادلانه نیست

نماینده اتاق اصناف ایران در استان قزوین ، شهرستان آبیک گفت: وضعیت اصناف در سال ۹۵ به گونه ای بود که واحدهای صنفی حداقل درآمدها را داشتند؛ لذا افزایش مالیات برای سال ۹۵ کسبه عادلانه نیست.

علی کریمی زیارانی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: اصناف با هر سختی هم که شده مالیات خود را پرداخت می‌کنند اما سازمان امور مالیاتی باید بداند که در سال ۹۵ اصناف حداقل درآمدها را داشتند و حال که اصناف شامل تخفیف مالیاتی نمی شوند، حداقل افزایش هم داده نشود.

وی در خصوص مسایل مطرح شده در خصوص احیای مجدد وزارت بازرگانی گفت: حوزه کار وزارت بازرگانی بسیار گسترده است اما چون چند سالی است که هر سه بخش صنعت، معدن و تجارت در کنار هم فعالیت می‌کنند و بین واحدهای مخلف این وزارتخانه همبستگی ایجاد شده است، عملا در کنار هم بودن بخش بازرگانی با صنعت بهتر خواهد بود.

کریمی زیارانی با تاکید بر اینکه حوزه تجارت بسیار گسترده است، تصریح کرد: تمامی حوزه های تحت پوشش وزارت بازرگانی از تولید و تجارت گرفته تا صادرات و واردات و دیگر حوزه ها همه و همه به نوعی به یکدیگر وابسته و مکمل یکدیگر هستند و درکنار هم بودن  آنها زمینه بهتری را برای رشد فراهم می کند.

وی گفت: به نظر من احیای مجدد وزارت بازرگانی هزینه هایی را برای دولت در بر خواهد داشت و باید عواملی که موجب ادغام این دو وزارتخانه در دولت قبل شد، بار دیگر مرور شود  و موضوع، اثراتِ تفکیک و جداسازی این دو وزارتخانه در شرایط فعلی به طور دقیق مورد ارزیابی قرار گیرد.

همچنین ببینید

اطلاعیه سپاه: ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی گذاریم

برای مشاهده تصویر در ابعاد اصلی روی آن کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *